ONLINE TERAPİ

Online terapi, terapi seanslarının görüntülü konuşma aracılığı ile gerçekleştirilmesidir. Online terapi danışanın yalnız olduğu ve kendini rahat hissettiği sessiz bir ortamda seansların telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden yapılmasıdır. Online Terapi yöntemi genellikle farklı şehirlerde veya ülkelerde olma durumlarında tercih edilen bir yöntemdir. Online Terapide psikoterapi süreci psikoterapist ve danışan arasındaki güvene dayalı ilişki ile çerçevelendirilir ve bireysel terapideki sınırlar geçerlidir. Yüz yüze gerçekleştirilen diğer terapi yöntemlerinde olduğu gibi online terapi sürecinize dair tüm bilgileriniz gizli tutulur.

Online terapi genellikle;

  • Yurtdışında yaşayıp kendi dilinde hizmet almak isteyen,
  • Yaşadığı şehirde bir terapiste fiziksel olarak ulaşım olanağı olunmayan,
  • Evden ayrılamayacağı özel bir durumu olan,
  • Yüz yüze görüşme konusunda çekincesi olan,

gibi durumlar için tavsiye edilir.

İletişim kısmından online terapi için randevu, ödeme ve seans hakkında bilgi alabilir ve dilerseniz buradan randevunuzu oluşturabilirsiniz.

ONLINE TERAPİ ALIRKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER

Online terapide, psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireylere cep telefonu, tablet ve masaüstü bilgisayar gibi teknolojik araçlar vasıtasıyla internet üzerinden danışmanlık hizmeti veriyoruz. Online terapi internet üzerinden gerçekleştirildiği için danışanlarımız hem daha az ücret ödüyor hem de “psikoloğa gidiyorum” hissine kapılmadan, bulunduğu yerden rahatça hizmet alabiliyor. Skype, Google Meet, Zoom gibi iletişim platformları üzerinden yapılan görüntülü görüşmeler sayesinde evlerinizden çıkmadan destek alabilirsiniz. Uzaktan terapide kişisel verilerinizin korunması başta olmak üzere dikkatle ele alınması gereken bazı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Psikolojik danışmanlık almanın gerçekten işe yaramasının bir sebebi de psikologların, danışanlarına kişisel bilgilerini, hatıralarını, düşünce ve duygularını rahatça paylaşabilecekleri güvenli bir ortam yaratması. Psikoloğunuz anlattığınız olayları -suç vb. şeyler içermiyorsa- kimseyle paylaşmamakla yükümlü. Meslek etiği kuralları ve gizlilik esasına göre terapistiniz verdiğiniz hiçbir bilgiyi kullanamaz, paylaşamaz ve yayamaz. Bu arada terapistin yanı sıra online terapiyi gerçekleştirdiğiniz site ve uygulamanın da güvenli olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Terapide online kanal kullanımında, görüşme gerçekleştirdiğiniz platformların kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde gerekli güvenlik sistem ve prosedürlerini eksiksiz bir şekilde sağladığından emin olun.

Online terapi almaya karar vermeden önce kendinize sormanız gereken belki de ilk soru bu. Psikoloji alanında yapılan araştırmalar online terapinin herkes için etkili bir yöntem olmadığını ortaya koyuyor. Online terapide yönlendirmeler, içinde bulunduğunuz ruhsal problemi daha da karmaşık bir hale getirebilir. Uzmanlar ilaç gerektiren psikotik vakalar, alkol ve madde bağımlıları, kendisine veya başkasına zarar verme eğilimi olan kişiler için online terapinin kesinlikle uygun olmadığını belirtiyor. Online terapide yönlendirmelerin başarı sağlaması ve danışanın yeniden sağlıklı bir psikolojiye sahip olabilmesi için tüm bu etmenlere göre hareket edilmesi gerekiyor.

RANDEVU ALIN

Randevu almak için lütfen formdaki bilgileri eksiksiz olarak doldurun.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
İsminiz
Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.
Görüşmeyi Başlat
1
Seans bilgisi için bana ulaşın!
Terapiler hakkında bilgi almak ister misiniz?