HİPNOTERAPİ (HİPNOZ)

Hipnoterapi, belirli semptomların veya sağlık koşullarının tedavisine yardımcı olmak için hipnoz kullanan yardımcı bir tekniktir. Hipnoterapi, insanların bağımsız dış dikkati deneyimlemelerine ve içsel deneyimlere odaklanmalarına izin veren uyanık farkındalıkla işaretlenmiş bir hipnotik durumu indükleyerek çalışır.

Bazen fobiler ve diğer anksiyete bozuklukları için bir tedavi planının parçası olarak kullanılır. Bazen ağrı yönetimi, kilo verme, sigarayı bırakma ve çeşitli diğer uygulamalar için de kullanılır.

Hipnozun terapötik kullanımlarındaki resmi keşifler 1700’lerin sonlarında başladı, ancak çok daha yakın zamana kadar bilimsel güvenilirlik kazanmadı. Modern araştırmacılar, hipnozun nasıl kullanılabileceğini, hangi koşulları tedavi edebileceğini ve diğer tedavilere kıyasla ne kadar etkili olabileceğini daha da araştırdı.

TERAPİ DETAYLARI

Bir hipnoterapi seansı sırasında, insanlara zihinlerini odaklamalarına, önerilere daha kolay yanıt vermelerine ve derinden rahatlamalarına yardımcı olan trans benzeri bir durumu teşvik etme süreci boyunca rehberlik edilir. Hipnoterapi, bir soruna daha derinden odaklanmanıza yardımcı olmak için hipnotik durumun yüksek farkındalığını kullanır. Hipnoterapi, aşağıdakileri içeren teknikleri kullanır;

Sorunlu bir davranışla veya korkularınızın nesnesiyle karşılaştığınızda bile, kendinizi bir huzur ve rahatlama durumunda görselleştirmeniz için hipnoterapist tarafından yönlendirileceksiniz.

Hipnoterapistiniz, sorununuzu aşmanıza yardımcı olabilecek davranış değişiklikleri için nazik önerilerde bulunabilir. Örneğin, bir fobik tepki sırasında kendinizi destekleyici bir danışman olarak görmeniz, böylece kendinize güvenmeyi ve bu durumun üstesinden gelme yeteneğinizi öğrenmeniz öğretilebilir.

Size yönlendirilmiş imgeleme ve DUR! korkular veya endişelerle yüzleşirken kullanabileceğiniz teknik.

Üstesinden gelmeye çalıştığınız davranış veya sorunu ilk kez yaşadığınız ve o anda nasıl hissettiğiniz hakkında konuşmaya bile teşvik edilebilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
Seans bilgisi için bana ulaşın!
Terapiler hakkında bilgi almak ister misiniz?