BİREYSEL TERAPİ

Bireysel terapi,  tek bir kişinin karşılaştığı kişisel sorunlar üzerinde çalışmasına yardımcı olduğumuz bir tür psikoterapidir. Çeşitli duygusal zorluklar ve akıl hastalıkları için etkili bir tedavidir. Konuşma terapisi olarak da bilinir, bireyin refahını etkileyen semptomları iyileştirmeye veya kontrol etmeye yardımcı olabilir.

TERAPİ DETAYLARI

Terapi seansları, bireylere problemler veya durumlar hakkında eğitimli bir profesyonelle gizlice konuşma fırsatı verir. Sorunları mutlaka ortadan kaldırmaz, ancak bireyleri onlarla daha uygun bir şekilde başa çıkmak için gerekli araçlarla donatır.

Bu tür terapi, aile terapisi veya madde bağımlılığı danışmanlığı gibi diğer zihinsel ve davranışsal sağlık tedavisi türleri ile birlikte kullanılabilir.

Bireysel terapi, strese, öfkeye, kedere veya çatışmaya neden olan birçok durum türü için faydalıdır. Rahat, özel bir ortamda, bir birey ve bir terapist, aşağıdakiler dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) birçok farklı önemli konuyu keşfedecektir:

  • Düşünce ve duyguların ifadesi
  • Davranış kalıpları
  • Problem çözme
  • Çatışma çözümü
  • Güçlülükler ve zayıflıklar

Bireysel terapi, kısa vadeli (acil sorunlara odaklanma) veya uzun vadeli (daha karmaşık sorunları araştırmak) olabilir. Seans sayısı ve randevu sıklığı kişinin durumuna ve terapistin tavsiyelerine bağlıdır.

Bu terapinin uygulanma şekli, söz konusu konulara, terapistin uygulamalarına ve bireyin ihtiyaçlarına bağlı olarak değişme eğilimindedir.

Görüşmeyi Başlat
1
Seans bilgisi için bana ulaşın!
Terapiler hakkında bilgi almak ister misiniz?